طرح آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی بیماری «اوتیسم» در لرستان اجرا شد

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1396/01/24


طرح آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی بیماری «اوتیسم» در لرستان اجرا شد

معاون توانبخشی بهزیستی لرستان از اجرای طرح آگاه سازی و اطلاع رسانی در زمینه بیماری «اوتیسم» در این استان خبر داد.
فاطمه زهرا توکلی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه اندازی کاروان اطلاع رسانی و استقرار چادرهای غربالگری در سطح پارک ها، معرفی مراکز آموزشی و توانبخشی طیف اوتیسم و گرامیداشت روز اوتیسم، با حضور خانواده های مبتلایان به این اختلال، از مهمترین اقدامات صورت گرفته است.
وی گفت: به مناسبت دوم آوریل روز جهانی اوتیسم، طرح آگاه سازی و اطلاع رسانی این اختلال از ۱۴ لغایت ۲۵ فروردین ماه در سطح پارک های شهر خرم آباد در حال اجرا است.
معاون توانبخشی بهزیستی لرستان با تبیین اقدامات صورت گرفته، گفت :با توجه به حساسیت خانواده ها و اهمیت شناخت اختلال اوتیسم در بین کودکان، با راه اندازی کاروان اطلاع رسانی، استقرار چادرهای غربالگری در سطح پارک ها و معرفی مراکز آموزشی و توانبخشی سعی در آموزش و آگاه سازی خانواده ها نسبت به شناخت این اختلال و حساس کردن خانواده ها نسبت به پیگیری کودکان مشکوک به اوتیسم داریم.
توکلی افزود: طرح غربالگری اختلال طیف اوتیسم از سال ۹۴ آغاز شده و این طرح ادامه دارد گفت: یک مرکز در سطح شهر خرم آباد در حال ارائه خدمات مشاوره ای، آموزشی و توانبخشی است که در حال حاضر ۴۰ کودک مبتلا به اوتیسم از خدمات این مرکز بهره مند هستند.
وی با تبیین ویژگیهای اوتیسم گفت: این اختلال با ناهنجاری های رفتاری و کلامی غیر طبیعی، نمایان می شود و بروز این اختلال در بین پسران نسبت به دختران شایع تر است که امسال این طرح با شعار پیش به سوی استقلال و کسب توانایی تصمیم گیری برای خود، اجرا شده است.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی