ده پیام بهداشتی با آغاز دور دوم سفرهای نوروزی

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1396/01/07

 

۱۰ پیام بهداشتی با آغاز دور دوم سفرهای نوروزی 
با آغاز دور دوم سفرهای نوروزی نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی در خصوص رعایت برخی نکات بهداشتی هشدار داد.
سرپرست اورژانس کشور و نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی با آغاز دور دوم سفرهای نوروزی گفت: توجه داشته باشید که مسافرین بازگشتی از سفر لازم است بطور دقیق مراقبت سلامت خود باشند.
وی بیان کرد: گروه‌های آسیب پذیر در طول سفر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماریهای واگیر هستند و لازم است بیشتر مراقب سلامت خود باشند.
نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در طرح سلامت نوروزی با بیان اینکه در صورتی که بیماران قبل از شروع سفر بازگشت، احساس ابتلا به علایم تنفسی یا گوارشی دارند بهتر است پیش از شروع سفر بازگشت به پزشک مراجعه کنند، تصریح کرد: جهت پیشگیری از ابتلا به بیماریهای واگیر همواره آب آشامیدنی سالم و مطمئن، مایع ضدعفونی کننده دست یا صابون مایع، دستمال کاغذی، ماسک، مواد شوینده ظروف و پودر ORS به همراه داشته باشید.
وی در خصوص مواجه افراد با گاز گرفتگی حیوانات درنده اظهار کرد: در صورت گاز گرفتگی توسط سگ‌های ولگرد یا سایر حیوانات حتما در اسرع وقت به پزشک یا مراکز بهداشتی یا درمانی مراجعه نمایید.
کولیوند با بیان اینکه در مناطق گرمسیری در صورت خوابیدن در فضاهای باز در صورت امکان از پشه بند یا قلم دافع حشرات استفاده کنید، افزود: آب و غذای ناسالم منبع ابتلا به بسیاری از بیماریهای اسهالی است لطفا در مصرف آب و غذا دقت لازم را انجام دهید.
وی عنوان کرد: در صورت ابتلا به بیماری‌های شبه آنفلوانزا یا سرماخوردگی ضمن رعایت خود مراقبتی با رعایت موازین بهداشتی از انتقاال بیماری به دیگران پیشگیری کنید.
سرپرست اورژانس کشور بیان کرد: قبل از عزیمت به مسافرت‌های بین المللی جهت دریافت آموزش‌های سفر به پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی مستقر در پایانه‌های مسافری بین المللی مراجعه کنید. 
وی یادآور شد: در بازگشت از مسافرت‌های بین المللی در صورت داشتن هرگونه علامتی به پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی مراجعه کنید.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی