گرسنگی سلولی چیست؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/12/10


گرسنگی سلولی چیست؟  
تا به امروز ۵۰ ماده مغذی ضروری شناخته شده است که هر یک از آن ها باید هر روز به مقدار مشخصی به بدن برسند، اما نکته مهم این است که برخی از آن ها می توانند در بدن ذخیره شوند. متأسفانه ما ایرانیان آن قدر بد غذا می خوریم که این ذخایر نیز معمولاً کفایت نمی کنند و علایم کمبود ظاهر می شوند.
 درباره گرسنگی و تبعات آن، همه کم وبیش می دانند، اما آن چه مهم تر است و کمتر درباره آن حرفی به میان می آید، گرسنگی سلولی است.
درباره گرسنگی و تبعات آن، همه کم وبیش می دانند، اما آن چه مهم تر است و کمتر درباره آن حرفی به میان می آید، گرسنگی سلولی است. ما بیشترمان خیال می کنیم اگر جثه درشتی داشته باشیم و اگر وزنمان با قدمان متناسب باشد، یعنی همه چیز تمام است در حالی که چنین طرز فکری کاملاً اشتباه است. چه بسا آدم هایی که سالم به نظر می رسند اما سال ها به خاطر یک کمبود تغذیه ای ساده با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم می کنند و جالب این که بسیاری از این افراد نیز از درآمد نسبتاً مناسبی برخوردارند. پس مشکل را باید در جای دیگری جستجو کرد.
حقیقت این است که غذا تنها یک وسیله برای رفع گرسنگی و تأمین احساس لذت نیست بلکه فلسفه غذا خوردن چیزی ورای این حرف ها است. غذا علاوه بر موارد یادشده، دارای ترکیبات ارزشمندی است که به آن ها مواد مغذی گفته می شود و هر روز باید مقدار مشخصی از هر یک از این مواد، وارد بدن شود.
این مواد مغذی به دو دسته تقسیم می شوند:
درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها) و ریز مغذی ها (ویتامین ها و مواد معدنی) که نباید صرفاً برای تأمین انرژی و رفع گرسنگی مصرف شوند، بلکه برای ساخت و ترمیم بافت ها و فعالیت صحیح ارگان های مختلف نیز مورد نیازند و کمبود هر یک از آن ها می تواند گرسنگی سلولی را به وجود آورد.
تا به امروز ۵۰ ماده مغذی ضروری شناخته شده است که هر یک از آن ها باید هر روز به مقدار مشخصی به بدن برسند، اما نکته مهم این است که برخی از آن ها می توانند در بدن ذخیره شوند. متأسفانه ما ایرانیان آن قدر بد غذا می خوریم که این ذخایر نیز معمولاً کفایت نمی کنند و علایم کمبود ظاهر می شوند.
حالا لابد می پرسید کدام یک از انواع گرسنگی سلولی در میان ایرانیان شیوع بیشتری دارد؟ آمارها نشان می دهند که اولین و گسترده ترین گرسنگی سلولی، کمبود آهن است که بیشتر بر اثر بدغذایی و عدم مصرف کافی گوشت قرمز، میوه و سبزیجات تازه در میان جوانان (و به خصوص دختران جوان) دیده می شود و جای تأسف است که این مشکل در کشوری دیده می شود که از نظر تولید میوه و سبزیجات گوناگون و باکیفیت، بسیار توانا است.
دومین نوع شایع گرسنگی سلولی، کمبود یک ماده معدنی مهم به نام «روی» است که در تقویت سیستم دفاعی بدن نقش دارد. کمبود ویتامین C به خصوص در خانم هایی که بیشتر از غذاهای آماده و به اصطلاح فست فود استفاده می کنند، دیده می شود.
کمبود کلسیم نیز به دلیل هوای آلوده، عدم تحرک و کاهش مصرف لبنیات رو به گسترش است. کمبود ویتامین A هم به دلیل بی توجهی به مصرف میوه و سبزیجات تازه یکی از دیگر مشکلات تغذیه ای جامعه ما است.
علاوه بر این موارد، کمبود ریبوفلاوین و اسید فولیک که در دسته ویتامین های گروه B جای می گیرد، روز به روز افراد جامعه را با مشکلات بیشتری روبه رو می کند. به همین دلیل است که می بینیم بعضی ها جثه نسبتاً مناسبی دارند اما کارایی شان کم است و مدام با ضعف و سردرد و سرگیجه دست به گریبانند و از مشکلات فکری و جسمی گوناگونی رنج می برند.
یکی از کارآمدترین و مؤثرترین راه های موجود برای کم رنگ تر کردن این مشکل مهم است.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی