تهدید جدی «آلودگی هوا و سر و صدا» برای زنان باردار

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/11/10


سر و صدای ترافیک و تنفس در هوای آلوده، زنان باردار را تهدید می‌کند و خطر ابتلا به بیماری «پره‌اکلامپسی» چند برابر می‌شود.
 تازه‌ترین مطالعات محققان دانمارکی نشان داده است، مادران بارداری که در نزدیکی جاده اصلی زندگی می‌کنند و به طور منظم در معرض سر و صدای ناشی از ترافیک قرار دارند و یا در هوای آلوده نفس می‌کشند، بیش از دیگر مادران باردار در خطر ابتلا به پره‌اکلامپسی قرار دارند. 
پره‌اکلامپسی یکی از علت‌های مهم مرگ و میر مادران باردار است؛ این عارضه بعد از هفته بیستم بارداری رخ می‌دهد و معمولاً با فشار خون بالا تشخیص داده می‌شود.
مطالعات بر روی 73 هزار خانم باردار نشان می‌دهد، سر و صدای ترافیک، میزان استرس را افزایش می‌دهد و آنهایی که در نزدیکی‌ جاده‌های اصلی و شلوغ زندگی می‌کنند بسیار بیشتر به پره‌اکلامپسی مبتلا می‌شوند. 
محققان باور دارند، مواد سمی ناشی از وسایل نقلیه و سر و صدای ترافیک جاده در نزدیکی مادر باردار سطح استرس و التهابی که منجر به افزایش فشار خون می‌شود را بیشتر می‌کند.
پره‌اکلامپسی معمولاً در نیمه دوم حاملگی رخ می‌دهد و بروز نشانه‌هایی هم‌چون فشار خون بالا، تورم در پا، صورت و دست‌ها، سردردهای شدید، مشکلات بینایی و درد در زیر دنده‌ها از علائم آن است. 
سالانه 500 نوزاد در انگلیس در اثر این بیماری از دست می‌روند. 

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی