امکان فهمیدن زبان مادری در انسان حتی در شرایط فراموش کردن

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/11/08


دانش کاربردی زبان از ماه‌های اولیه تولد در هر فرد شکل می‌گیرد و در سال‌های بعد حتی اگر ورودی جدید زبانی وجود نداشته باشد و زبان مادری دوباره آموزش داده نشود، فرد باز هم می‌تواند آن را بفهمد.
محققان با بررسی‌های جدید به این نتیجه رسیده‌اند که نوزادان از همان ابتدا که متولد می‌شوند دانش لازم برای زبانی که می‌شنوند را ایجاد می‌کنند تا بفهمند اطرافیان آنها چه می‌گویند.
با این نظریه دانشمندان اعلام کردند که اگر فردی زندگی خود را به صورت کامل به کشور دیگر منقل کند و زبان مادری را به طول کامل فراموش کند، باز هم این قابلیت را حفظ کرده است و همچنان می‌تواند با استفاده از توانایی که در هنگام تولد داشت زبان مادری را تشخیص دهد.
در مطالعه جدید مشخص شد بزرگسالانی که به زبان هلندی صحبت می‌کنند و در کشور کره جنوبی متولد شده‌اند،‌ در حالی که زبان مادری خود را به طور کامل فراموش کرده بودند پس از قرار گرفتن در محیط توانستند صحبت‌های مردم را تشخیص دهند.
دکتر «جیون چوی» از دانشگاه هانیانگ در سئول مدیریت این تحقیقات را برعهده داشت و اعلام کرد که مطالعه مذکور برای نخستین بار نشان داد تجارب اولیه کودکان برای سازگاری با زبانی که در محیط آن متولد می‌شوند، چندین دهه بعد به آنها امکان می‌دهد تا بتوانند این زبان را تشخیص دهند و حتی اگر زبان مذکور را به طور کامل فراموش کرده باشند، باز هم بتوانند آن را بفهمند.
او در این خصوص گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد دانش کاربردی زبان از ماه‌های اولیه تولد در هر فرد شکل می‌گیرد و در سال‌های بعد حتی اگر ورودی جدید زبانی وجود نداشته باشد و زبان مادری دوباره آموزش داده نشود، فرد باز هم می‌تواند آن را بفهمد».
انتهای پیام /
فارس

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی