با مصرف این قرص دچار عفونت روده می شوید

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/11/06

محققان اسکاتلندی در یک بررسی جدید دریافتند افرادی که قرص‌های سوزش سر دل مصرف می‌کنند بیشتر در معرض عفونت‌های روده هستند.
 بررسی‌ها حاکی از آن است که مصرف قرص سوزش سر دل با عنوان مهارکننده‌های پروتون پمپ (PPI) موجب می‌شود افراد بیشتر در معرض ابتلا به عفونت روده‌ای قرار گیرند.
این قرص‌ها مانع از آن می‌شوند که سلول‌های جداره معده مقدار زیادی اسید تولید کند چرا که وجود اسید باعث ایجاد زخم و علائم رفلاکس همچون سوزش سر دل می‌شود.
محققان اسکاتلندی به بررسی اطلاعات ۱۸۸ هزار نفر که از این داروها مصرف کرده و حدود ۳۳۷ هزار نفر دیگر پرداختند. مقایسه انجام شده نشان داد افرادی که از مهار کننده‌های پروتون پمپ مصرف می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به اسهال هستند. همچنین احتمال این عفونت در آنان هنگام بستری شدن در بیمارستان ۱.۴ و در زمان بستری نبودن ۱.۷ برابر بیشتر است.
دکتر توماس مک دونالد، محقق ارشد این مطالعه گفت: کاهش اسید معده که همچون مانعی در برابر عفونت‌ها عمل می‌کند احتمال ابتلا به عفونت‌های دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد. در حقیقت خطر اصلی مهارکننده‌های پروتون پمپ، عفونت‌های دستگاه گوارشی است.
 میلیون‌ها انسان در سراسر جهان از قرص‌های سوزش سر دل مصرف می‌کنند و در اروپا و آمریکا افراد بدون داشتن نسخه پزشک می‌توانند آن را خریداری کنند.(ایسنا)

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی