چرا وزنم کم نمی شود؟

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/11/01

1. خوب نمی‌خوابید
خواب کافی در روند لاغری تاثیر بسیار زیادی دارد. وقتی بدنتان خواب است، هورمون‌های چربی سوز از خود ترشح می‌کند که نقش پررنگی در کاهش وزنتان دارد.
همینطور وقتی شب‌ها زود به رخت خواب بروید و بخوابید، دیگر از تنقلات و غذاهایی که آخر شب هوس می‌کنید و هیچ نتیجه‌ای جز افزایش چربی‌های شکمی ندارند، دور می‌مانید. خواب کافی همچنین احساس ضعف و خستگی را برطرف می‌کند و خیلی راحت‌تر و با انگیزه‌تر می‌توانید رژیمتان را ادامه دهید. ضمن اینکه خواب کم و بی‌خوابی تاثیر مخربی روی زیبایی شما می‌گذارد.
رژیم
2. با خودتان روراست نیستید
گاهی که از رژیم‌های طولانی مدت خسته می‌شوید، اگر مقداری غذای پرکالری یا یک تکه کیک شکلاتی بخورید، با این توجیه که این مقدار کم به حساب نمی‌آید، خودتان را گول می‌زنید. شاید برای یک بار این کار اشکالی نداشته باشد، اما اگر قرار باشد هر روز به عناوین مختلف این کار تکرار شود، نه تنها لاغر نمی‌شوید که ممکن است وزنتان افزایش نیز پیدا کند.
اگر روزی هوس یه تکه کیک پرکالری کردید، آن را میل کنید، اما کالریش را نادیده نگیرید و در روزهای بعد با کمی سبک‌تر خوردن غذا، سعی کنید آن را جبران کنید.
(با این کیک و شیرینی‌ها چاق نمی‌شوید!)
3. هدف‌های غیرمنطقی انتخاب می‌کنید
همه ما دوست داریم اضافه وزنی که در طی سال‌ها به دست آوردیم را یک ماهه کم کرده و به اندام ایده‌آلمان برسیم. شاید چند روز اول خیلی با انگیزه این کار را شروع کنید، اما مطمئنا پس از مدت کمی خسته شده و رژیم را رها خواهید کرد. این رژیم گرفتن و نگرفتن‌های متوالی، شدیدا بدنتان را نسبت به کاهش وزن مقاوم می‌کند و هربار با رژیم جدید کارتان سخت‌تر خواهد شد.
4. به خودتان گرسنگی می‌دهید
بزرگترین راز لاغر شدن تنها در دو کلمه خلاصه می‌شود: غذا بخورید!
هیچ وقت خودتان را گرسنه نگه ندارید. همیشه در کنارتان میان‌وعده‌ها و غذاهای مفید و کم کالری داشته باشید و به محض اینکه احساس گرسنگی کردید، آن‌ها را میل کنید. وقتی بدنتان مدت زیادی گرسنه باشد، احساس می‌کند که برای تامین انرژی موردنیاز بدن، باید چربی‌هایتان را به عنوان ذخیره نگه دارد. در نتیجه برای تولید انرژی ماهیچه‌ها را می‌سوزاند که این کار به شدت متابولیسم بدنتان را کند کرده و به تبع آن فرایند کاهش وزنتان با مشکل روبرو می‌شود.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی