اشتباهاتی که می‌تواند به عملکرد ورزشی شما آسیب وارد کند

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/11/01

1. اگر پس از ورزش، به ویژه دویدن که یکی از بهترین راه‌ها برای لاغر شدن است، به سرعت بدن خود را از حرکت باز نگهدارید، بدن شما فرصت بازیابی پیدا نکرده و دچار بیماری خواهید شد زیرا در طول ورزش دمای بدن افزایش یافته و عروق خونی عریض تر می‌شوند، در نتیجه بدن نیاز دارد که به تدریج این شرایط را به حالت نرمال برگرداند. بنابراین، اگر به بدن خود فرصت مناسب برای پایین آوردن درجه حرارت و ضربان قلب ندهید و پس از ورزش به سرعت دوش بگیرید، دچار سردرد خواهید شد.
2. به مدت دو ساعت پس از اتمام فعالیت های ورزشی ضروریست 15تا20 گرم مواد پروتئینی مصرف کنید. مصرف مواد پروتئینی پس از ورزش، انرژی مصرف شده شما را بازیابی کرده و موجب رشد ماهیچه های بدن می‌شود. توجه داشته باشید که عدم مصرف مواد پروتئینی پس از فعالیت های ورزشی نه تنها از رشد ماهیچه ها جلوگیری می‌کند، بلکه موجب تخریب آنها می‌شود.
protein
3. بسیاری از مردم متصورند که به منظور افزایش بازده ورزشی بهتر است رژیم غذایی خود را سخت گیرانه تر کرده و برخی از وعده های غذایی خود را حذف کنند. این در حالیست که متخصصین تغذیه بر این باورند که حذف وعده های غذایی تاثیری بر افزایش عملکرد ورزشی افراد نداشته و ضروریست که پس از تمرینات ورزشی، رژیم غذایی حاوی میزان متناسبی از کربوهیدرات ها رعایت شود. ضمن اینکه رعایت اصول رژیم لاغری، از آسیب رسیدن به زیبایی پوست و مو جلوگیری می‌کند.
4. مصرف نادرست مکمل های غذایی تاثیر معکوسی بر عمکرد ورزشی افراد دارد. استفاده بیش از حد مکمل های ویتامینی موجب افزایش فشار بر سیستم ایمنی بدن شده و کاهش سطح سلامتی افراد را به دنبال دارد. بهتر است که پروتئین ها  ویتامین های لازم، از منابع غذایی طبیعی که حاوی غلظت مناسبی از این مواد است، تامین شود. مکمل‌های ویتامینی را خودتان در منزل درست کرده و مصرف کنید.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی