وصله هوشمند ابزار جدید تزریق انسولین به بدن

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1395/10/30

 محققان آمریکایی و چینی با همکاری یکدیگر توانستند یک وصله هوشمند بسازند که توانایی نظارت بر میزان گلوکز خون و تزریق خودکار انسولین به بدن بیماران مبتلا به دیابت نوع یک را دارد.
وصله هوشمند ابزار جدید تزریق انسولین به بدن
به گزارش روز پنجشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال ساینس، عملکرد این وصله هوشمند در آزمایشات اولیه موفقیت آمیز بوده است و میزان گلوکز خون موش‌ها را کنترل کرده است. 
این وصله هوشمند دربرگیرنده سوزن‌هایی برای تزریق کپسول انسولین است که پس از تزریق به سرعت باز شده و انسولین را به‌طور خودکار در بدن بیمار آزاد می‌کنند. 
این وصله هوشمند برای بیماران مبتلا به دیابت نوع یک که بدن آن‌ها توانایی تولید انسولین را ندارد و تزریق روزانه انسولین و نظارت بر میزان قند خون آن‌ها ضروری است، زندگی بهتری را فراهم می کند؛ علاوه بر این مبتلایان به دیابت نوع دو پیشرفته نیز می‌توانند از این وصله هوشمند استفاده کنند. 
دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین بوجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است. 
قند خون بالا به مرور زمان بر تمام ارگان های بدن تاثیر می گذارد و منجر به بیماری های قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه، نابینایی، ناتوانی جنسی و عفونت های منتهی به نقص عضو می شود.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه ACS Nano منتظر شده است.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی