راهنمای پذیرش و ترخیص

بطور کلی ورود به بیمارستان شفا از چهار طریق امکان پذیر می باشد  :

·        ارجاع از کلینیک

·        ارجاع از اورژانس بیمارستان

·        بستری با دستور پزشک معالج

·        ارجاع از طریق ستاد هدایت

پذیرش :  

ساعت کار واحد پذیرش : پذیرش بیمارستان در طول شبانه روز فعال می باشد  

مکان:‌ طبقه همکف ( ورودی اورژانس )
شماره تماس۲۴-۳۳۲۶۵۰۲۰  داخلی ۲۰۳۳   شماره ویژه : 3111-066

هنگامی که بیمار طبق دستور پزشک به پذیرش بیمارستان مراجعه میکند ، پس از ثبت اطلاعات و انجام فرآیند پذیرش توسط همکاران ما به بخش مورد نظر راهنمائی خواهد شد.

مدارک لازم جهت بستری بیماران :

مراجعین محترم قبل از مراجعه در زمان تعیین شده توجه کنید که مدارک زیر را جهت بستری به همراه داشته باشید .

۱  .  سه سری فتوکپی از صفحه ی اول دفترچه بیمار

۲ . فتوکپی از کارت ملی

۳ . فتوکپی از نسخه پزشک ( دستور بستری از پزشک معالج )

۴ . دفترچه بیمار(در صورت نداشتن بیمه ، کارت شناسایی عکسدار معتبر)

۵ . جهت عمل های جراحی زنان از قبیل هیستروسکوپی ، بستن لوله های رحمی و کورتاژ ،  همراه داشتن شناسنامه بیمار و حضور همسر همراه با کارت شناسایی معتبر ( شناسنامه) الزامی می باشد .

در صورت عدم حضور همسر بیمار به هردلیلی داشتن اجازه نامه محضری از همسر الزامی است.

6 . دختران مجرد که تحت پوشش بیمه ای پدرشان می باشند ، همراه داشتن شناسنامه الزامی می باشد .

7 . پسران بالای 22 سال که تحت پوشش بیمه ای پدرشان می باشند ، همراه داشتن  گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد

8 . در اعمال جراحی زیبایی و لیپولیزر که هزینه ها آزاد می باشد و دستور پزشک در دفترچه بیمار درج نمی شود ، همراه داشتن کپی کارت ملی یا شناسنامه الزامی می باشد .

 

پذیرش بیمار با مراجعه حضوری و ارائه دستور بستری و مدرک شناسایی معتبر در زمان اندکی انجام می پذیرد.    

درصورت نداشتن دستور پزشک جهت بستری ( با هماهنگی تلفنی پزشک اورژانس با پزشک معالج ) و پس از تائید پزشک مربوطه این امر امکان پذیر است .

درصورتی که بیمارستان با بیمه بیمار قرارداد نداشته باشد ، بیمار میتواند پس از ترخیص با مراجعه به واحد ترخیص درخواست پرونده جهت ارائه به بیمه را دهد و از روز ترخیص به بعد در وقت اداری مدارک آماده تحویل می باشد . 

لازم به ذکر است : 

مدارک تنها در یک نسخه به بیمار ارائه می گردد و در صورت مفقود شدن المثنی صادر نخواهد گردید.

مدارک فقط به شخص بیمار و یا بستگان درجه اول شامل پدر ، مادر ، همسر ، برادر و فرزندان با ارائه کارت شناسایی معتبر تحویل داده خواهد شد

در صورت داشتن بیمه تکمیلی به موارد زیر توجه نمایید :   

 _جهت صدور بیمه نامه تکمیلی ، کپی دستور بستری از پزشک متخصص مربوطه را به واحد پذیرش دهید و پس از مهر خوردن دستور بستری توسط پذیرش دستور بستری را به مرکز بیمه خود جهت صدور معرفینامه ارائه نمایید .

 _معرفی نامه بیمه تکمیلی خود را به واحد پذیرش ارائه نمایید . ( حتی المقدور 24 ساعت قبل از پذیرش جهت دریافت معرفی نامه از سازمان های بیمه گر اقدام نموده و هنگام پذیرش ارائه شود .)

 _معرفینامه جهت بیمه های تحت پوشش بیمه SOS در بیمارستان صادر می شود ، لازم است کپی صفحه اول دفترچه بیمار به همراه دستور بستری به مسئول دفتر ریاست جهت پیگیری صدور معرفینامه ارائه شود .

 _از میزان سقف پوششی بیمه تکمیلی خود برای اعمال جراحی و یا بستری اطلاع حاصل نمایید .

 _در صورتی که هزینه های عمل جراحی یا بستری بیمار بیش از سقف پوشش بیمه تکمیلی شما باشد ، مبلغ ما به التفاوت بر اساس نرخ مصوب می بایست پرداخت گردد .

 _در صورت تمایل و درخواست اتاق خصوصی برای بیمار ، ما به التفاوت به هزینه بستری اضافه می شود .

 _پرداخت هزینه های خارج از تعهد بیمه تکمیلی ( هزینه همراه ، تشکیل پرونده ، ساک بیمار )  بر عهده بیمار می باشد . (در این مرکز درمانی هزینه های سهم بیمار بر اساس دستور ریاست بیمارستان رایگان می باشد  )

 _ممکن است در طول روند بستری و درمان ، خدماتی به شما ارائه گردد که تحت پوشش بیمه تکمیلی نباشد لذا ما به التفاوت به هزینه بستری اضافه می شود.

 _ممکن است در طول روند بستری و درمان ، بنا به نظر پزشک معالج بیمار شما نیاز به اعمال جراحی بیشتر و یا بستری در بخش مراقبت های ویژه را داشته باشد ، لذا ما به التفاوت به هزینه اولیه اعلام شده از طرف واحد پذیرش اضافه می شود.

 _در خصوص اعمال ارتوپدی و ستون فقرات ، هزینه ها بر اساس K جراحی می باشد که توسط پزشک معالج تعیین می گردد همچنین هزینه پیچ و پلاک بر عهده خود بیمار می باشد.‌( بیماران با بیمه تکمیلی ایران و آتیه جهت خرید پیچ و پلاک به مدیریت داخلی مراجعه نمایند  )

 _هزینه اعلام شده به شما در خصوص سزارین در قبال تأیید سزارین توسط مأمور بیمه می باشد .

 

 _در صورتی که بیمار شما اعزامی می باشد ، حتماً پیگیر تأییدیه برگه اعزامی باشید و در صورت داشتن هرگونه سؤال با سوپروایزر بالینی شیفت هماهنگ نمایید .

 _اگر بیمار بیمه نباشد هزینه های آن به صورت آزاد می باشد که هر ساله از طرف سازمان نظام پزشکی تعرفه ها و هزینه ها مشخص می گردد.

 

 

 

ترخیص:

ساعت کار واحد ترخیص:
روزهای عادی :‌ از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر
روزهای تعطیل : از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۴:۳۰ بعد از ظهر
 
مکان:‌ لابی طبقه همکف ( ورودی اصلی بیمارستان  )
شماره تماس۲۴-۳۳۲۶۵۰۲۰  داخلی ۲۰۴۳ و ۲۰۵۳ شماره ویژه : 3111-066

مراجعین گرامی :

باتشکرازصبروشکیبایی شما عزیزان در طول بستری ودرمان و با امید بهبود کامل بیمارتان خواهشمند است موارد زیررا جهت ترخیص بیمار رعایت فرمایید.

توجه داشته باشید:

پس از بهبودی بیمار ، طبق دستور پزشک دستور ترخیص صادر می گردد ، دستور ترخیص بیمار توسط پزشک الزاماً به منظور تسویه حساب همزمان شما و مراجعه به واحد ترخیص نمی باشد وجهت انجام مراحل ترخیص نیاز به زمان مشخصی می باشد که توسط منشی بخش به شما اطلاع رسانی می شود . ( پرونده توسط منشی بخش به واحد ترخیص ارجاع داده می شود و کارشناس ترخیص پس از استعلام از پاراکلینیکها (داروخانه، آزمایشگاه ، رادیولوژی و فیزیوتراپی ) ، بخش و اتاق عمل ( محاسبه و برآورد هزینه های آن توسط سیستم کاملاً اتوماسیون و کامپیوتری انجام می شود) صورتحساب بیمار را تنظیم می کند ، سپس از طرف واحد ترخیص با بخش تماس گرفته می شود تا  همراه بیمار یا بیمار برای انجام امور ترخیص و تسویه حساب  به واحد ترخیص مراجعه نماید .)

تذکرات:

چنانچه بیماران در هنگام پذیرش به هر دلیل موفق به ارائه معرفی نامه از بیمه تکمیلی نشده باشند ، در زمان ترخیص راهنمایی لازم جهت دریافت کپی مدارک انجام می پذیرد.

یادآوری :

در خصوص بیمارانی که بیمه هستند ، باید بیمار توسط کارشناس بیمه مربوطه رؤیت گردد و فرم تأییدیه بیمه در پرونده بیمار ضمیمه گردد تا مرا حل ترخیص بیمار آغاز گردد .

بیمارانی که توسط کارشناس بیمه رؤیت نشوند ، ترخیص آنها به صبح روز بعد پس از رؤیت کارشناس موکول خواهد شد . لذا در زمان پذیرش حتماً دفترچه را به مسئول پذیرش تحویل دهید تا به مشکل برخورد نکنید.

در صورت عدم ارائه دفترچه بیمه و عدم رویت کارشناس بیمه پرونده به صورت آزاد تسویه حساب خواهد شد.

 

راهنمای دریافت گواهی ولادت :

با تشکر از این که بیمارستان شفا را  بعنوان محلی امن و مطمئن برای تولد فرزند دلبندتان انتخاب نمودید ، خواهشمندیم جهت دریافت گواهی ولادت فرزندانتان به نکات زیر توجه فرمایید

جهت دریافت گواهی ولادت حضور یکی از والدین به همراه اصل شناسنامه های والدین و کارتهای ملی و کارت واکسیناسیون نوزاد الزامیست

ساعت تحویل مدارک به بلوک زایمان  هر روز از ساعت 7:30 الی 14 ( بجز روزهای تعطیل ) می باشد.

والدین محترم جهت دریافت  شناسنامه حداکثر ظرف مدت  15 روز بعد از تحویل گواهی ولادت، به اداره ثبت احوال مراجعه نمایند

 

همچنین یادآور می گردد : در صورت به همـراه نداشتن شناسنامه های مادر و پدر طبق قانون از صدور گـواهی ولادت معذوریم و هیچ کارت شناسایی دیگری جهت صدور گواهی ولادت پذیرفته نمی شود