راهنمای پذیرش و ترخیص

بطور کلی پذيرش بيمار در بيمارستان شفا بیمارستان شفا از چهار طریق امکان پذیر می باشد  :

        ارجاع از كلينيك

·        ارجاع از اورژانس بیمارستان

·        بستری با دستور پزشک معالج

·        ارجاع از طریق ستاد هدایت

پذیرش:  

ساعت کار واحد پذیرش: پذیرش بیمارستان در طول شبانه روز فعال می باشد  

مکان:‌ طبقه همکف (ورودی اورژانس)
شماره تماس۲۴-۳۳۲۶۵۰۲۰  داخلی 2227   شماره ویژه : 3111-066

مدارک لازم جهت بستری بیماران :

مراجعین محترم قبل از مراجعه در زمان تعیین شده توجه کنید که مدارک زیر را جهت بستری به همراه داشته باشید .

۱  .  سه عدد کپی از صفحه ی اول دفترچه بیمار

۲ . يك عدد کپی از کارت ملی

۳ . دو عددکپی از نسخه دستور بستري

۴ . دفترچه بیمار(در صورت نداشتن بیمه ، کارت شناسایی عکسدار معتبر)

۵ . جهت عمل های جراحی زنان از قبیل هیستروسکوپی ، بستن لوله های رحمی (TL) وکورتاژ و ساير اعمال جراحي كه بر حقوق ناشي از ازدواج تاثير مي گذارند،  همراه داشتن شناسنامه بیمار و حضور همسر همراه با کارت شناسایی معتبر ( شناسنامه) الزامی می باشد .

در صورت عدم حضور همسر بیمار به هردلیلی داشتن اجازه نامه محضری از همسر الزامی است.

6 . همراه داشتن كپي شناسنامه براي دختران زير 18 سال .

7 . همراه داشتن گواهي اشتغال به تحصيل براي پسر زير 21 سال

8 . در اعمال جراحی زیبایی ، لیپولیزر و IVF که هزینه ها آزاد می باشد و دستور پزشک در دفترچه بیمار درج نمی شود ، همراه داشتن کپی کارت ملی یا شناسنامه الزامی می باشد .

 

پذیرش بیمار با مراجعه حضوری  بيمار و ارائه دستور بستری و مدارك لازم در اسرع وقت انجام می پذیرد.    

درصورت نداشتن دستور پزشک جهت بستری ( با هماهنگی تلفنی پزشک اورژانس با پزشک معالج ) و پس از تائید پزشک مربوطه این امر امکان پذیر است .

درصورتی که بیمارستان با بیمه بیمار قرارداد نداشته باشد، بیمار می‌تواند پس از ترخیص با مراجعه به واحد ترخیص درخواست پرونده جهت ارائه به بیمه را دهد و از روز ترخیص به بعد در وقت اداری مدارک آماده تحویل می باشد. 

لازم به ذکر است: 

مدارک تنها در یک نسخه به بیمار ارائه می‌گردد و در غير اين صورت با مديريت بيمارستان يا مسئول مدارك پزشكي جهت ارائه مدارك هماهنگي لازم به عمل آيد.

مدارک فقط به شخص بیمار و یا بستگان درجه اول شامل پدر ، مادر ، همسر ، برادر و فرزندان با ارائه کارت شناسایی معتبر تحویل داده خواهد شد

 

در صورت داشتن بیمه تکمیلی به موارد زیر توجه نمایید:

 _جهت صدور بیمه نامه تکمیلی :کپی دستور بستری از پزشک متخصص مربوطه را به واحد پذیرش دهید و پس از مهر خوردن دستور بستری توسط پذیرش دستور بستری را به مرکز بیمه خود جهت صدور معرفینامه ارائه نمایید.

 _معرفی نامه بیمه تکمیلی خود را به واحد پذیرش ارائه نمایید . ( حتی المقدور 24 ساعت قبل از پذیرش جهت دریافت معرفی نامه از سازمان های بیمه گر اقدام نموده و هنگام پذیرش ارائه شود.)

 _معرفینامه جهت بیمه های تكميلي تحت پوشش SOS ،دانا،رازي،البرز؛دي،آتيه سازان،نيروهاي مسلح(نيرو مسلح عادي،نيرو مسلح خاص) و صندوق بازنشستگي در بیمارستان توسط پرسنل پذيرش به صورت آنلاين صادر می شود .

-استعلام فرم استحقاق درمان براي بيمه پايه تامين اجتماعي نيز توسط پرسنل پذيرش به صورت آنلاين صادر مي گردد.

 _از میزان سقف پوششی بیمه تکمیلی خود برای اعمال جراحی و یا بستری اطلاع حاصل نمایید .

 _در صورتی که هزینه های عمل جراحی یا بستری بیمار بیش از سقف پوشش بیمه تکمیلی شما باشد ، مبلغ ما به التفاوت بر اساس نرخ مصوب می بایست پرداخت گردد .

 _در صورت تمایل و درخواست اتاق خصوصی برای بیمار ، ما به التفاوت به هزینه بستری اضافه می شود .

 _پرداخت هزینه‌های خارج از تعهد بیمه تکمیلی (هزینه همراه، تشکیل پرونده، ساک بیمار)  بر عهده بیمار می‌باشد. (در این مرکز درمانی هزینه‌های سهم بیمار بر اساس دستور ریاست بیمارستان رایگان می‌باشد)

 _ممکن است در طول روند بستری و درمان ، خدماتی به شما ارائه گردد که تحت پوشش بیمه تکمیلی نباشد لذا ما به التفاوت به هزینه بستری اضافه می شود.

 _ممکن است در طول روند بستری و درمان ، بنا به نظر پزشک معالج بیمار شما نیاز به اعمال جراحی بیشتر و یا بستری در بخش مراقبت های ویژه را داشته باشد ، لذا ما به التفاوت به هزینه اولیه اعلام شده از طرف واحد پذیرش اضافه می شود.

 _در خصوص اعمال ارتوپدی و ستون فقرات، هزینه‌ها بر اساس K جراحی می‌باشد که توسط پزشک معالج تعیین می‌گردد همچنین هزینه پیچ و پلاک بر عهده خود بیمار می‌باشد.‌ (‌بیماران با بیمه تکمیلی ایران و آتیه جهت خرید پیچ و پلاک به مدیریت داخلی مراجعه نمایند)

 _هزینه اعلام شده به شما در خصوص سزارین در قبال تأیید سزارین توسط مأمور بیمه می‌باشد .

 

 _در صورتی که بیمار شما اعزامی می‌باشد، حتماً پیگیر تأییدیه برگه اعزامی باشید و در صورت داشتن هرگونه سؤال با سوپروایزر بالینی شیفت هماهنگ نمایید .

 _اگر بیمار بیمه نباشد هزینه های آن به صورت آزاد می‌باشد که هر ساله از طرف سازمان نظام پزشکی تعرفه‌ها و هزینه‌ها مشخص می‌گردد.