تکریم و معارفه رئیس بیمارستان شفا

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1396/10/21

⭕️رییس جدید بیمارستان شفا خرم آباد معرفی شد
دکتر فکوری مالک و موسس بیمارستان شفا خرم آباد در مراسم معارفه دکتر رامین خسروی رییس جدید این بیمارستان گفت:  16 سال فعاليت بیمارستان شفا مرهون همدلي ها و دلسوزي هاي مديران و كارشناسان استان و شهرستان درمجموعه هاي اداري و درماني است و هميشه راهنمائي و ارشاد مسئولين نظارتي باعث ترقي و پيشرفت شفا بوده است . 
وی با بیان اینکه تلاش شبانه روزي كادر درمان اعم از پزشكان و پرستاران و پرسنل بيمارستان باعث جلب اعتماد مردم و رضايتمندي افكار عمومي از عملكرد درماني بيمارستان شفا گرديده است، افزود: رشد و توسعه بيمارستان شفا به مرحله اي رسيده كه تفكيك مدير اجرائي از مديريت كلان، به يك ضرورت تبديل شده است و در شرایطی که تا كنون همه وظايف هيئت مديره، مدير عامل، رئيس هيئت مديره و رياست بيمارستان و پيگيري هاي استاني و وزارتي امور بصورت متمركز برعهده اينجانب بوده است، از امروز با انتصاب دكتر رامين خسروي فر كه از مديران بسيار توانمند و خوش سابقه سيستم درماني استان و وزارت بهداشت هستند بخش مهمي از اين وظايف به عنوان مدير عامل و رئيس بيمارستان به ايشان محول و تفويض مي شود .
وی ادامه داد: بدون شك در آينده با مديريت وی شاهد رشد و ترقي بيشتر بيمارستان شفا در شاخص هاي درماني و نظام سلامت خواهيم بود. بيمارستان شفا سرمايه ايست متعلق به مردم شهر و استان و كشور عزيزمان ايران و شأني جز خدمتگذاري در زمينه درمان و سلامت براي خود قائل نيست. 
دکتر فکوری با تقدیر از اصحاب رسانه كه در اين سالها با حمايت های خود باعث رشد مجموعه بوده اند، اظهار کرد: به عنوان يك همكار رسانه اي انتظار دارم خبرنگاران در انعكاس نقاط قوت و مثبت استان بيشتر تلاش نمايند تا باعث جذب سرمايه گذاري و تقويت اذهان و افكار عمومي نسبت به استان لرستان شود . چرا كه با هر خبر منفي كه از استان منتشر مي شود بخشي از افكار عمومي جامعه نسبت به استان ما دچار بدبيني    مي شود .  
مالک و موسس بیمارستان شفا خاطر نشان کرد: به عنوان فردي كه شش سال رئيس كانون كارآفريني در استان بوده ام و با اطلاع از وضعيت اشتغال در ديگر استانها با اطمينان عرض مي كنم كه در هيچ استاني اوضاع اشتغال و بيكاري به وخامت استان لرستان نيست و در چنين شرايطي بيكاري فقط با سرمايه گذاري بخش خصوصي و جذب‌ سرمايه گذاري و جذب افراد كار آفرين مرتفع می شود. چرا كه با روند فعلي بودجه هاي دولتي سرمايه گذاري هاي كلان و اثر گذار در استانهائي هم چون لرستان كار بسيار دشواريست و اگر دولت بتواند زير ساخت هاي اصلي را تأمين كند هنر كرده است.
وی ادامه داد: سرمايه گذار نياز به امنيت، آرامش و ثبات اجتماعي دارد و بايد براي اين امور تلاش كنيم.  
دکتر فکوری با بیان اینکه در طول ۱۶ سال گذشته هر روز مراجعين مختلف و متعددي برای اشتغال به شفا مراجعه میکردند، گفت: یکی از بزرگترین دغدغه های زندگی من اینست که همیشه در برابر اين افراد تحصيل كرده و بيكار قرار مي گرفتم و از طرفي ظرفيت مجموعه اي مثل شفا محدود است و يك نفر نمي تواند جوابگوي خيلي عظيم بيكاران باشد. اين موضوع همواره بنده را آزار می دهد و آرزويم اينست كه بيكاري در لرستان ريشه كن شود.  
وی یاد آور شد: در اطراف بيمارستان شفا كارهاي متنوعي براي ايجاد اشتغال  می توان انجام داد از ايجاد پاركينگ طبقاتي تا رستوران و كافي شاپ و موارد ديگر ولي متأسفانه اكثر بيكاران روحيه ريسك پذيري و انجام كارهاي پر زحمت را ندارند و دنبال كارهاي اداري و كم درآمد هستند. 
عبدالهي فرماندار خرم آباد نیز در ادامه این جلسه گفت: در چهار دهه گذشته روند پيشرفت و توسعه حوزه بهداشت و درمان بسيار چشمگير و فراگير بوده و در يك مقطعي تعداد مراكز درماني بسيار محدود بود تا جایی که حتي پزشك عمومي نداشتيم و مردم بايد براي ويزيت توسط پزشكان متخصص ساعتها در نوبت مي ماندند و در بسياري موارد مسافرت هائي هم به همين دليل انجام مي شد . اما خوشبختانه در سالهاي اخير هزينه هاي درمان در مراكز دولتي براي مردم تقريباً‌ رايگان شده است و طرح تحول سلامت توانسته است به رضايتمندي مردم از دولت در حوزه بهداشت و درمان كمك شاياني داشته باشد .  
وی با اشاره به خدمات بیمارستان شفا افزود: این بيمارستان نماد و نمونه بخش خصوصي موفق است كه علاوه بر خدمت رساني در حوزه سلامت، در بحث اشتغالزائي هم نقش مهمي را ايفاء نموده است .
فرماندار خرم آباد ادامه داد: در شهر خرم آباد با اينكه حوزه سلامت و درمان بسيار پر هزينه و تخصصي است اما ما نگراني و مشكلي در اين زمينه نداريم . اما در حوزه ارائه خدمات ساده مثل خدمات شهري حقيقتاً با مشكل مواجه هستيم و كار شهرداري حتی در پرداخت حقوق کارکنان واقعاً با مشكل مواجه شده است ‌در حاليكه شهرداري دستگاه تخصصي و پيچيده اي هم نيست .            
وی یاد آور شد: براي جمهوري اسلامي ثابت شده است هر موقع مردم پاي كار باشند مشكل نخواهيم داشت نمونه بارز اين مسئله جنگ 8 ساله و بعد از آن تحريم هاي سختي بود كه با حضور مردم اين بحرانها پشت سر گذاشته شدند.

همچنین در این جلسه دکتر آستركي معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه سلامت و درمان يكي از دغدغه هاي خانواده ها و افراد در همه دولت هاست، گفت: در سالهاي گذشته دولتها به اقتضاي شرايط برنامه هائي را در اين زمينه اجرا کرده اند و در استان لرستان نیز ضريب نسبت تخت به جمعيت قبل از طرح تحول 0.8 و در شهرستانهاي با شرايط مطلوب حدود 0.9 بوده و از سال 93 تا كنون با سياست گذاري هاي درست اين نسبت به 1.1 ارتقاء يافته است و این در شرایطی است که براي راه اندازي يك تخت معمولي 40 ميليون تا 500 ميليون براي تخته هاي ويژه سرمايه گذاري نياز است . 
وی ادامه داد: علاوه بر سرمايه گذاري بايد نيروي انساني نيز حمايت شود. بر همین اساس وزارت بهداشت بنا دارد 10 درصد از برنامه ها را به بخش خصوصي واگذار نمايد .  
دکتر آسترکی با بیان اینکه بيمارستان شفا برند سرمايه گذاري داخلي است، اظهار کرد: از روزي كه در استان حضور دارم دكتر فكوري را فردي خوش فكر، خوش اخلاق و مقيد به قوانين و ضوابط میدانم و به وجود وی در استان افتخار مي كنيم و ايشان هميشه براي ما مورد احترام و تقدير است .  
وی به حضور دكتر خسروي در بیمارستان شفا نیز اشاره کرد و افزود: دکتر خسروی از مديران با اخلاقي هستند كه سيستم درماني استان به وجود ايشان بسيار نياز دارد و با مديريت وی در بيمارستان شفا عملاً دوره مديريتي دکتر خسروی تداوم مي يابد و مردم استان از حضور ايشان بهره مند مي شوند . اين انتصاب و همكاري را به فال نيك مي گيريم و اطمینان داریم برای مردم هم سبب خیر خواهد شد.

دکتر خسروی رئیس بیمارستان شفا نیز در پایان این جلسه با تشکر از فرماندار خرم آباد، مشاور اقتصادی استاندار، معاونت درمان علوم پزشکی لرستان، مدیران بیمه، کارشناسان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان شفا و همچنین تقدیر از خدمات ارزنده دکتر فکوری در عرصه سلامت و درمان استان لرستان گفت: در طول 23 سال سابقه در عرصه درمان سعی کرده ام با همه توان در خدمت مردم باشم و خاطرات تلخ و شیرین بسیاری از کمبودها و خدمات بهداشت و درمان دارم از چادر زدن همشهریانم در کنار بیمارستان های تهران تا خواهش و تمنای جوانی که بخاطر نداشتن متخصص عروق پایش قطع شد خوشحالم که در سالهایی که پشت سر گذاشتم تخت های بیمارستان زیاد شدند و تقریبا صد در صد نیازهای درمانی مردم در استان از شیمی درمانی گرفته تا جراحی قلب باز و ناباروری قابل معالجه و درمان هستند.
وی افزود: خوشحالم که بیمارستانهایی در شان مردم در استان وجود دارند و بسیار خرسندم که اکنون اورژانس هوایی داریم و پزشکی هسته ای و دیگر خدمات به خوبی راه اندازی شده اند
وی یادآور شد: کارها در بخش خصوصی بسیار سنگینتر و پیجیده تر از بخش دولتی است و بنده از همه دوستان و همکاران درمانی و اصحاب رسانه تقاضا دارم به نحو احسن، با نظارت ها و انتقادهای دلسوزانه به ما کمک کنند. 
دکتر خسروی ادامه داد: بخش دولتی و  خصوصی در کنار هم هستیم چون سلامت مردم به ما سپرده شده است.

 در پایان این مراسم حکم ریاست بیمارستان شفا از طرف دکتر روح اله فکوری به دکتر رامین خسروی فر تقدیم شد.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی