استاندار لرستان: توریسم درمانی یکی از سیاست‌های توسعه استان است

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1396/10/07

استاندار لرستان گفت: توریسم درمانی را باید یکی از سیاست‌های توسعه استان قرارداد.
 
به گزارش پایگاه خبری یافته، سید "موسی خادمی" در بازدید نشست هم‌اندیشی مسئولین اجرایی با موضوع توسعه بیمارستان شفا خرم‌آباد بابیان اینکه فاز سوم این مجموعه در حال احداث است، افزود: این کار، اقدامی ارزشمند و اثرگذار است که در صورت اجرایی شدن، بیش از ۱۰۰۰ نفر اشتغال‌زایی دارد.
وی با اشاره به توسعه بیمارستان بیان داشت: این مجموعه درمانی بخشی از نیاز مردم به خدمات سلامت را رفع می‌کند و با توجه به اینکه بدون اتکای به منابع دولتی انجام‌شده کار بزرگ و درخوری است.
استاندار لرستان گفت: کسی که بتواند ۷۰۰ شغل را ایجاد کند کار ارزشمندی کرده است.
وی با بیان اینکه گاهی برای ایجاد یک شغل ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال باید هزینه کرد، اضافه کرد: با حدود ۱۰۰ میلیارد بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر شاغل می‌شوند؛ این حوزه علاوه بر اینکه مشکل درمان را رفع می‌کند ایجاد اشتغال نیز دارد.
خادمی ۸۰ درصد ایجاد اشتغال در دنیا را مربوط به بخش خدمات عنوان کرد و اظهار داشت: راه‌حل مشکل اشتغال همان خدمات بوده که بخش سلامت مهم‌ترین قسمت آن است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کالا وجود بازار مهم است، گفت: خوشبختانه در بخش سلامت بازار وجود دارد.
استاندار لرستان پزشکان را قشری دانست که در بخش سلامت جامعه و اشتغال می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند و افزود: متأسفانه برخی سرمایه خود را در حوزه‌های دیگری هزینه می‌کنند و در ایجاد اشتغال تأثیرگذار نیست.
وی خاطرنشان کرد: اگر فردی در استان جویای کار باشد این اقدامات نشان می‌دهد که اشتغال وجود دارد.
خادمی توریسم درمانی را مهم دانست و بابیان اینکه در این مسیر باید گام برداریم، ادامه داد: باید درزمینهٔ ترکیب توریسم طبیعی با انسانی و توریسم درمانی اقدام کرد و آن را یکی از سیاست‌های توسعه استان قرار دهیم.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی