هفته جهاني سلامت مردان

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1396/03/21


24 تا 31 خرداد (14 تا 21ژوئن) هفته جهانی سلامت مردان نامگذاری شده است.
به گفته پزشکان، افراد از 50 سالگی در معرض خطر بیماری‌های قلبی قرار می‌گیرند ولی مردان 10 سال زودتر به بیماری‌های قلبی دچارمی‌شوند و این به آن معنی است که باید از 40 سالگی مراقب عوامل پرخطر باشند. همین مساله اهمیت سلامتی مردان و اختصاص هفته ای به این مناسبت را نشان می دهد.

مردان با زنان تفاوت های اساسی دارند ازجمله در نیازهای تغذیه ای زنان به مواد مغذی خاصی در طول دوران بارداری و شیردهی نیاز دارند در  حالی که مردان برای حفظ توده استخوانی، عضلانی و پیشگیری از سرطان پروستات به موادمغذی دیگری نیازمند هستند. بسیاری از مردان به نیازهای غذایی خود توجه چندانی نشان نمی دهند و از بهترین موادغذایی که سلامت آن ها را تضمین می کند غفلت می ورزند.

انجام آزمایش درست در زمان مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که یک مرد می تواند برای سلامت خود انجام دهد. انجام آزمایش باعث تشخیص زودهنگام بیماری می شود، قبل از اینکه حتی علائم ظاهر شوند، پس درمان ساده تر می شود.

آزمایش می تواند منجر به تشخیص زودهنگام این بیماری شود، گاهی حتی قبل از گسترش پیدا کردن علائم با تشخیص زودهنگام درمان ها بیشترین تاثیر را می گذارند. با تشخیص زودهنگام، سرطان روده را می توان در نطفه خفه کرد. تشخیص زودهنگام دیابت می تواند ازعوارضی همچون نابینایی و ناتوانی جنسی جلوگیری کند. آزمایش هایی که نیاز دارید بر اساس سن و شاخص های خطر تعیین می شود.

اصلاح عادات غذایی و اهمیت دادن به نوع تغذیه از جمله عواملی است که در پیشگیری از ابتلا مردان به ناراحتی ها و بیماری های خطرناک، نقش حیاتی ایفا می کند.

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی