برگزاری برنامه نمادین رعایت بهداشت دست

نوشته شده توسط مدیر سایت در تاریخ: 1396/02/17

 از سال 2005که سازمان بهداشت جهانی شعار مراقبت تمیز،مراقبت امن تر را در سرلوحه امور خود قرار داد،بیش از 130کشور عضو سازمان و کشورهای غیرعضو حمایت خود را برای پیشگیری از عفونت های بیمارستان اعلام نمودند. تسهیلاتی جهت فراهم سازی بهداشت دست ایجاد گردید،در حال حاضر تمام تلاش ها نسبت به حفظ اقدامات انجام شده ودر نتیجه کاهش بیشتر عفونتهای بیمارستانی است.

کارکنان بهداشتی با رعایت بهداشت دستها در مراقبت از بیمار، سبب کاهش بار آلودگی میشوند. بیمارستان شفا  نیز جهت دستیابی به استراتژی رعایت 5 موقعیت بهداشت دست تلاش می کند تا با آگاهی بیشتر،تغییر نگرش ورفتار به این اقدام بهداشتی دست یابد.
هر ساله در روز 5می که مصادف با  15 اردیبهشت ماه است در سراسر جهان روز بهداشت دست گرامی داشته میشود وبرنامه های متنوعی در مراکز درمانی و مراقبتی جهت تشویق افراد به رعایت این اقدام بهداشتی صورت می گیرد.
به مناسبت روز جهانی بهداشت دست  پایگاه بهداشتی جهت آموزش همگانی به تمامی مراجعین در بیمارستان شفا برپا شد و در این راستا اقداماتی نظیر الصاق پوسترهای رنگی در محل ورودی تمامی بخش ها و واحدها، توزیع محلولهای جیبی ضدعفونی دست به کارکنان و برخی از همراهان بیماران به همراه آموزش صورت گرفت. 
همچنین با حضورمدیر داخلی، مترون، قائم مقام مترون، سوپروایزر آموزشی، سوپروایزر کنترل عفونت، مسئول بهداشت محیط، مسئول بهبود کیفیت، مسئول آموزش از بخش های NICU و ICU بازدید شد و با اهدا لوح تقدیر بدلیل کسب رتبه اول و دوم در رعایت بهداشت دست مورد تشویق قرار گرفتند . 

 

 

نظرات کاربران


نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی