بيماري استئوآرتريت

ندارد

استئوآرتریت یک بیماری تخریبی در مفصل است (تخریب غضروف مفصل) که پیشرونده بوده ولی علی‌رغم نامگذاری آن، یک بیماری التهابی نیست (بر خلاف آرتریت روماتویید) چون التهاب در این بیماری یک عارضه ثانویه است.

بیشتر بخوانید

درماتيت ( التهاب پوست )

ندارد

گاهی اوقات برای ایجاد یک درماتیت یک عامل کفایت نمی‌کند و دو عامل باید دست به دست هم دهند تا یک نوع درماتیت خاص در آنها بروز کند؛ مانند درماتیت فیتو فوتو. فیتو به معنی گیاه و فوتو به معنای نور خورشید است. گاهی اوقات تماس پوست با بعضی گیاهان خاص، سبب بروز درماتیت و حساسیت نمی‌شود؛ اما وقتی ترشح این گیاه‌ (که روی پوست مانده است) زیر نور خورشید قرار ‌گیرد، باعث بروز تغییراتی در ترشحات گیاه و در نتیجه بروز درماتیت فیتو فوتو می‌شود.

بیشتر بخوانید

از کود رنگی تا اسپری قرمز؛ گول هندوانه های قرمز را نخورید

ندارد

برخی افراد سودجو قبل از چیدن هندوانه، در کانال‌های ورودی آبی که به پای بوته هندوانه می‌رسد از مواد غیرمجاز قرمز رنگی که احتمالا از ترکیب نوعی کود رنگی تهیه می‌شود استفاده و به این ترتیب آب را قرمز می‌کنند و سپس آبیاری را قطع می‌‌کنند. در این مدت رنگ‌ به همراه آب وارد ریشه و سپس آوندهای محصول شده و سبب رنگی شدن هندوانه می‌شود.

بیشتر بخوانید

جرم گيري دندان

ندارد

جرم در واقع رسوبی است که روی دندان‌ها و لثه تشکیل می‌شود و نه‌تنها باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود بلکه رنگ و سلامت دندان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند به پوسیدگی آنها و بروز بیماری‌های لثه منجر شود. البته افرادی که زیاد چای و قهوه مصرف می‌کنند و سیگار می‌کشند زودتر دچار جرم دندان خواهند شد

بیشتر بخوانید

خواص چاي ترش

ندارد

برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی مفید است تقویت‌کننده سیستم ایمنی است؛ این چای غنی از ویتامین C می‌باشد که در برابر عفونت و سرماخوردگی مقاومت ایجاد می‌کند فشارخون را کاهش داده که این تأثیر ناشی از عملکرد آنتوسیانین‌ها، پلی‌فنول‌ها و اسید هیبیسکوس می‌باشد

بیشتر بخوانید

علائم كمبود منيزيم

ندارد

بسیاری از اهمیت منیزیم آگاه نیستند، ولی برای مثال از فواید آهن و کلسیم باخبرند. در صورتی که این عنصر برای مغز، قلب و عملکرد ماهیچه‌ها حیاتی و همراه با ویتامین K و D برای افزایش و بهبود سلامت استخوان‌ها ضروری است.

بیشتر بخوانید